Změna poplatků elektronické komunikace od nového roku

01.01.2024

Vážení klienti.

S ohledem na stále se zvyšující tlak na elektronickou komunikaci a její enormní nárůst jsem se rozhodl zavést za tuto službu poplatek ve výši 399 Kč za kalendářní rok služby ( tj. 33 Kč. / měsíc) od 1.1.2024. Poplatek bude sloužit k zaplacení nově zaměstnané zdravotní sestřičky, která bude vyřizovat emaily, telefonáty, sms a Whatsapp komunikace a tudíž přepokládám zlepšení této vlastní komunikace ve Váš prospěch. Jelikož tato služba dosud nebyla hrazena z veřejného zdravotního pojištění a došlo k neúměrnému nárůstu objemu elektronické komunikace, je zavedení paušálního poplatku nutné.

 Ordinace naproti tomu nebude adekvátně zvyšovat cenu nehrazených výkonů ( posudky, ŘP , zbrojní průkaz a jiné) . Tato cena se neměnila již od roku 2018, i když od té doby došlo k nárůstu všech provozních cen. Tento poplatek není povinný a je na uvážení každého z Vás jeho uhrazení. Rád bych jen upozornil, že při odmítnutí této služby naše nestátní zdravotnické zařízení nebude od 1.1.2024 s Vámi vést žádnou elektronickou komunikaci - objednávání termínu na vyšetření, objednávky léků, žádanek na vyšetření, vystavování dočasné pracovní neschopnosti a ověřování kontrol v našich ambulancích. Budeme vždy vyžadovat osobní přítomnost v ambulanci.

Platbu můžete provést hotově v ordinacích, nebo převodem na bankovní účet, kde je nutno do poznámky uvést jméno, příjmení a datum narození pro pozdější identifikaci platby

Věřím, že naše objektivní důvody jsou v této těžké době pochopitelné a nepřinesou Vám neúměrnou finanční zátěž.

S úctou MUDr. David Pupala


PS: Elektronická komunikace zatím není určená ke konzultaci zdravotního stavu.

Služby elektronické komunikace, objednávky receptů a termínů

Jedná se o placenou službu, která není hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Cena je 399 Kč za kalendářní rok služby.

Objednávky receptů, žádosti o objednání směřujte na email:

ordinace Cheb: ordinace.cheb@email.cz

ordinace Skalná: ordinace.skalna@email.cz

nebo

telefon Cheb: +420 777 696 596

telefon Skalná: +420 777 596 696

V textu uveďte jméno, příjmení, rok narození, kód vaší zdravotní pojišťovny, telefon a požadovaný lék. Elektronicky vystavený recept se pokusíme vystavit v co možná nejkratší době.